„Miś Wojtek”

20 lutego uczniowie i uczennice z klasy czwartej mieli okazję wziąć udział w premierze gry planszowej „Miś Wojtek”, przygotowanej przez Instytut Pamięci Narodowej. Uroczystość otworzyła dyrektor SP 57, pani Anna Listewnik, witając zaproszonych gości, m.in. panią minister Anders i kierownika konsulatu Ukrainy w Gdańsku, pana Konsula Łewa Zacharczyszyna. Po części oficjalnej, dzieci miały okazję wysłuchać wykładu pani doktor Barbary Męczykowskiej z OBEN IPN Gdańsk, opowiadającej o historii misia Wojtka i innych zwierzaków, jak również wprowadzenia do samej gry, zrealizowanego przez pana Łukasza Pogodę z BEN IPN Warszawa.

Najprzyjemniejszą częścią naszej wizyty w gościnnych progach SP 57 była możliwość praktycznego przetestowania gry. Rozgrywki, prowadzone w grupach, były dość zacięte, a obecni na sali pracownicy IPN musieli nieraz odpowiadać na wnikliwie pytania uczniów dotyczące mechanizmów gry, jak i samych postaci w niej zaprezentowanych. Gra pozwoliła też na zapoznanie uczniów z szlakiem żołnierzy armii generała Andersa.

Całość spotkania przebiegła z miłej i pracowitej atmosferze, a dzieci wróciły do domu z miłymi wspomnieniami i pamiątkami.