Pomoc psychologiczno – pedagogiczna

Pedagog szkolny

W naszej szkole działa zespół psychologów i pedagogów, którzy świadczą pomoc dla uczniów i ich rodzin.
Jesteśmy dla Państwa codziennie w godz. 7.30- 17.00

Julia Kreńska – psycholog
Aleksandra Borowiec – psycholog
Magdalena Rutkowska – pedagog i pedagog specjalny
Bogumiła Michalczyk – pedagog

W zakresie działalności specjalistów na pierwszy plan wyłania się:
diagnozowanie indywidualnych potrzeb uczniów;
uwrażliwienie rodziców i zespołu nauczycielskiego na aktualne możliwości psychofizyczne dziecka;
stymulowanie lub doskonalenie rozwoju młodego człowieka, tak, aby jego funkcjonowanie w społeczności przynosiło mu satysfakcję;
reagowanie na zachowania, które są niewłaściwe, prowokacyjne, niebezpieczne.

Zachęcamy Państwa do zgłaszania się do pedagogów, psychologów, którzy wesprą w procesie wychowawczym, pomogą w sytuacjach kryzysowych rodziny, zareagują, gdy z dzieckiem zacznie się dziać coś niepokojącego.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że możemy być przydatni, gdy mamy do czynienia z dzieckiem w okresie nastoletnim, czyli takim, w którym jego mózg ulega gwałtownej przebudowie. Jest to szczególnie kłopotliwy i nieprzejrzysty czas, gdy …dla przykładu – dziecko jednego dnia jest niezmierne zafascynowane jakąś działalnością lub osobą, aby następnego odczuwać absolutne znudzenie. Oczywiście intensywność, długość i gwałtowność trwania tego procesu jest różna, ale zachodzi u każdego dziecka. Zatem oczekiwania np. odnośnie tego, że „jak nasz syn czy córka coś zaczynają- to powinni skończyć”, nie mają racji bytu. On lub ona nie mogą temu sprostać i przyczyną nie jest ich niechęć czy lenistwo tylko … pewien etap rozwoju neurofizjologicznego. Wspominamy o takim „niewygodnym” dla rodzica funkcjonowaniu ich dziecka, aby zachęcić do konsultacji z psychologiem albo pedagogiem, którzy pomogą zrozumieć tego młodego człowieka, kiedy zrozumieć go jest bardzo trudno.