Grono pedagogiczne

 

 

 

Grono Pedagogiczne

Gdańskiej Szkoły Podstawowej "Lingwista" im. Hymnu Narodowego

 

DYREKTOR SZKOŁY

Marta Skoczeń-Pietryk

NAUCZYCIELE

Agnieszka Krzywicka

Nauczyciel języka polskiego

Ukończyłam filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. Lubię pracę z młodzieżą, ponieważ dzięki niej świat ma więcej barw i odcieni. Dodatkowym atutem tego zajęcia jest to, że choć jestem nauczycielem, często to ja uczę się od moich uczniów. Jestem dzięki temu coraz mądrzejsza;)

Moje zainteresowania: wprost uwielbiam czytać, mogłabym siedzieć i pochłaniać kolejne książki od E.M. Remarqua przez H. Murakamiego po G.R.R. Martina w nieskończoność. Moją pasją są gry planszowe i karciane, a wśród nich ukochane krasnoludy z Summoner Wars. Kocham podróże; gdybym miała lampę Alladyna, to pierwszym moim życzeniem byłaby możliwość zwiedzenia całego świata.

 

Monika Białas

Nauczyciel geografii

 

Geograf, miłośniczka przyrody, prowadząca zajęcia Szkolnego Koła Turystycznego. Uważam, że szkoła to nie tylko nauka, ale i zabawa, co staram się pokazać w działaniach Samorządu Szkolnego, którego jestem opiekunem. Prywatnie lubię sport, głównie jeździć na nartach, rolkach i rowerze. Uważam, że moim największym sukcesem  w nauczaniu są słowa uczniów, którzy twierdzą, że wzbudziłam ich zainteresowanie przedmiotem.

 Monika Siuda

Nauczyciel języka polskiego, wychowawca świetlicy 

Świeżo upieczona absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Jednak z dziećmi i młodzieżą pracę zaczęłam już na studiach. Pogłębianie wiedzy o j. polskim i pochłanianie książek zajmuje mi większą część życia, bo "kto czyta książki żyje podwójnie", a dla mnie jedno życie to za mało. 

 

Łukasz Męczykowski

Nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie

 

Ukończyłem studia na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego. Historia to dla mnie przede wszystkim źródło niesamowitych opowieści, którymi lubię dzielić się z uczniami. Poza pracą trochę piszę, pomagam w różnych renowacjach zabytków ruchomych/nieruchomych i szukam śladów historii w terenie. Moją dewizą są słowa Wiktora Suworowa Kluczem do sukcesu historyka jest umiejętność dziwienia się.

kasia_bielicka-1

Katarzyna Bielicka

Nauczyciel języka angielskiego

Nauczyciel dyplomowany języka angielskiego oraz przewodnicząca zespołu językowego. Staram się, aby nauka języka angielskiego była zabawą oraz procesem przynoszącym wiele radości i korzyści. Prywatnie jestem miłośniczką muzyki; w wolnym czasie gram na fortepianie, tańczę, śpiewam. Podróże, inne kultury to moja kolejna pasja, a znajomość języka obcego stanowi klucz do poznania świata. W myśl przysłowia ile języków znasz, tyle razy jesteś człowiekiem, codziennie zachęcam moich uczniów do doskonalenia swoich umiejętności językowych.

 Izabela Makowska

Nauczyciel języka angielskiego

"Granice mojego języka są granicami mojego świata". Od kiedy to zrozumiałam, zaczęłam zgłębiać języki obce: francuski, włoski i oczywiście angielski. W wolnej chwili lubię sięgnąć po mało ambitną literaturę włoską 🙂 lub obejrzeć włoski serial. Kiedy tylko mogę wyjeżdżam za miasto, do lasu i tam najlepiej odpoczywam. W tygodniu uczę języka angielskiego, który jest moją pasją od wielu lat. Mam przyjemność współpracować głównie z dziećmi u których bardzo cenię szczerość, bezpośredniość i spontaniczność. Angielski + dzieci = połączenie idealne.

 Marlena Laskowska

Nauczyciel języka angielskiego

Magister filologii angielskiej, pasjonat fotografii (zwłaszcza zachodów i wschodów słońca -tych o 4.30 też:) Lubię zaszyć się w sypialni z dobrym kryminałem lub thrillerem psychologicznym. A w weekendy podróżuję dużo z moim mężem. Gdańszczanka od niedawna, ale Mazur ze mnie się nie wyciągnie. Ukończyłam Uniwersytet Warmińsko- Mazurski w Olsztynie, gdzie utwierdziłam się w przekonaniu, że nauczanie to moja pasja.

Sylwia Zalewska

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Pochodzę z pięknych Mazur, gdzie przez 5 lat byłam nauczycielką w Przedszkolu. Przeprowadziłam się do Gdańska i z tym miastem wiążę swoją przyszłość. Jestem absolwentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Ukończyłam studia licencjackie z Edukacji Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej, natomiast studia magisterskie z Terapii Pedagogicznej i Wspomagania Rozwoju Dziecka Zdolnego. Obecnie jestem w trakcie studiów podyplomowych z Logopedii. W szkole jestem nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej, natomiast poza nią prowadzę terapię logopedyczną. Jestem typem osoby, która nie boi się wyzwań. Głęboko wierzę w to, że możemy wszystko, ale musimy tylko chcieć. Poza pracą interesuję się muzyką. Kocham grać na gitarze i śpiewać. Uwielbiam spędzać aktywnie czas. Nie mogłabym zapomnieć o tym, że czas spędzony w kuchni podczas gotowania, to dla mnie sama przyjemność. Praca z dziećmi to coś, co kocham. Nie zamieniłabym swojego zawodu na żaden inny. W swojej pracy kieruję się słowami Janusza Korczaka: „Mów dziecku, że jest dobre, że może, że potrafi”.

Weronika Jezierska

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Jestem absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończyłam studia na Wydziale Nauk Społecznych. Mogę śmiało przyznać, że praca jest moją pasją. Kocham ludzi, a szczególnie dzieci i to właśnie dlatego zostałam nauczycielem wczesnej edukacji. Uważam, że dzieci potrafią nie raz zaskoczyć  i można się od nich wiele nauczyć,  tylko trzeba w nie uwierzyć i dać im prawo do wypowiadania się.

Na co dzień jestem osobą otwartą, uśmiechniętą, energiczną i kreatywną, ale i o dużym poczuciu humoru. Mam wiele pasji, tj. śpiew, taniec, pływanie, siatkówka, jazda na nartach, fotografia, nauka języków obcych.

W życiu kieruję się słowami św. Augustyna: „Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą”.

Aneta Zdebska

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz studia podyplomowe z logopedii w Staropolskiej Szkole Wyższej w Kielcach.
Jestem rodowitą malopolanką. Tam też pracowałam przez kilka lat jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.
Do Gdańska przyjechałam spełniać marzenia. Kocham morze. Kocham książki. Kocham muzykę.
W pracy spełniam się dzięki dzieciom. To one napędzają mnie do działania.

 Marta Zalewska

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Pochodzę z Mazur, studia ukończyłam w Toruniu, a w Gdańsku osiedliłam się na stałe. Moim ideałem w pracy jest pani Loczek, jednak aktualnie nie posiadam jeszcze magicznego autobusu. Uwielbiam zwierzęta, jestem dumną opiekunką dwóch kocich dam. W wolnym czasie lubię podróżować i poszerzać swoją wiedzę w zakresie kociego mojo.

l_rudnicka

Lucyna Rudnicka

Nauczyciel języka angielskiego

 

Jestem absolwentką filologii angielskiej na UG. Języka tego uczę już od ponad dziesięciu lat, na różnych poziomach zaawansowania oraz w rozmaitych grupach wiekowych.

Uważam, że nauka angielskiego może i powinna być przyjemna. Moim zdaniem znajomość języka obcego pomaga nie tylko w pracy czy na wyjeździe za granicą, ale również otwiera na odmienny sposób myślenia i uczy tolerancji.

Alicja Wrzesińska

Nauczyciel języka niemieckiego

Jestem absolwentką filologii germańskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończyłam studia podyplomowe z psychologii pozytywnej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie oraz studia podyplomowe Menedżerskie dla Kadry Kierowniczej Oświaty na Politechnice Gdańskiej. Zgłębiłam wiedzę z zakresu efektywnego nauczania języka obcego w Ogólnopolskim Instytucie Badań Psychologicznych Coachingu i Psychoterapii w Łodzi. Egzaminuję w Centrum Egzaminacyjnym Goethe-Institut. Aktualnie szkolę się z zakresu rolnictwa. To, poza nauczaniem języka niemieckiego, moja druga wielka pasja. W roku 2020 rozpoczęłam Uwarunkowania i organizację rolnictwa w Gdańskiej Szkole Wyższej.

Marcin Urbański

Nauczyciel języka niemieckiego

1980-2021

Tak pisał o sobie:

Jestem nauczycielem języka niemieckiego i historii. Studiowałem na Uniwersytecie Gdańskim. Mam cudowną żonę Natalię i dwóch wspaniałych synów. Mieszkają z nami też 2 koty, sporo rybek i 4 egzotyczne ślimaki. Mam wiele zainteresowań i pasji. Jedną z nich, którą właśnie odkrywam, jest pisanie. Udało mi się wydać właśnie książkę Opowieści z Krain Tunawalu. Pracuję nad kolejnymi, a postępy możecie śledzić na moim blogu: marcinurbanski.blogspot.com
P.S. Rozeszła się taka plotka, że jestem tajnym agentem. Niestety nie mogę tego skomentować.

A tak, my Go zapamiętamy:

..Marcin z uczniami w klasie, lekcja trwa, dzieci się zgłaszają, Marcin ma przygotowane jako nagrody znaczki z różnymi opisami, uśmiechnięty - sehr gut-mówi…

....Święta, kawiarenka w szkole, unosi się zapach pieczonych pierniczków, tu się czuje świąteczną atmosferę, Marcin w fartuchu, z dziećmi, przy stole pełnym słodyczy,  świeżo upieczonych ciastek, zdobią pierniki, wszędzie pełno uczniów, słychać STILLE NACHT…

... Rozdajemy obiady, uczeń mówi, ja wezmę, ja wezmę dla Pana Marcina......

....Świetlica. Marcin z dziećmi składa papierowe samoloty, szukają w Internecie różnych modeli, rozmawiają, dzieci się bawią… proszę Pana, Pan też mi taki zrobi- prosi uczeń… Marcin robi.

Zawsze miły, kulturalny, uśmiechnięty.
Tak będę pamiętać Marcina.

Marcin Urbański, kolega wyjątkowy, który zawsze zaczynał dzień od dobrego  słowa, uśmiechu, życzliwego gestu. Praca z Nim to była wielka przyjemność, On zarażał innych swoją pasją uczenia. Zawsze otwarty zarówno dla uczniów jak i znajomych z pracy, chętnie służył pomocą i wsparciem. Szczęściem jest spotkać na swej drodze takich, jak Marcin. To był PIĘKNY człowiek...

Nasz Marcin, CZŁOWIEK niezwykły, na wskroś dobry, przepełniony wrażliwością i uśmiechem płynącym z głębi duszy….CZŁOWIEK, w pobliżu którego chciało się przebywać, czerpać z Jego dobroci i ogrzewać się w uśmiechu… bo tak rzadko można spotkać ludzi tak dobrych...

Tak jak uczniowie, uważałam Marcina za przecudownego człowieka i to z kilku powodów. Przede wszystkim darzył ogromnym szacunkiem i życzliwością każdego człowieka (i tego małego i dużego). Potrafił wsłuchiwać się z zaciekawieniem w wypowiedź innych z taką uważnością, że mówiący mógł się poczuć wyjątkowy i ważny. Był sprawiedliwy, wrażliwy na wszelkie przejawy krzywdy, empatyczny.

Kiedy myślę o Marcinie, przypomina mi się piękny wiersz w języku angielskim, który mówi o tym, że Bóg upiększając swój ogród szukał najpiękniejszych okazów, a Marcin właśnie był takim wspaniałym, ciepłym człowiekiem wielu talentów,  o których nie mówił tylko nagle okazywało się, że ma taki wspaniały pomysł albo potrafi coś świetnie zrobić.

God looked around his garden- And found an empty place,
He then looked down upon the earth- And saw your tired face.
He put his arms around you -And lifted you to rest.
Gods garden must be beautiful -He always takes the best.
He knew that you were suffering -He knew you were in pain.
He knew that you would never - Get well on earth again.
He saw the road was getting rough - And the hills were hard to climb.
So he closed your weary eyelids - And whispered, Peace be thine.
It broke our hearts to lose you - But you didnt go alone,
For part of us went with you - The day God called you home.
-Anonymous

Marcin…nie tylko wspaniały pedagog, którego dzieci kochają, ale cudowny człowiek, przepełniony miłością do bliźniego. Zawsze gotów udzielić pomocy  i wsparcia. Człowiek z sercem na dłoni...
Dzieci uwielbiały jego czołgi z Origami …

Zapamiętam Go tak:
Marcin - kolega, który witał nas nie raz i nie dwa w pokoju nauczycielskim swoim niemieckim: Guten Tag.
Marcin - człowiek o dobrym sercu, który nigdy nie odmówił pomocy.
Marcin - zawsze uśmiechnięty.
Marcin - nauczyciel cały dla dzieci.

Świetny, wybitny wręcz nauczyciel, źródło inspiracji. Człowiek, który dzielił się zawsze dobrym słowem, życzliwością, uśmiechem na ustach. Takim go zapamiętam.

 

i_szwoch-300x198

Iwona Szwoch

Nauczyciel języka francuskiego

W 100% podpisuję się pod słowami H. Forda ,,Jeżeli myślisz, że potrafisz lub jeżeli myślisz, że nie potrafisz…masz rację…”.
Rodzina, przyjaciele, teatr, sport, podróże i oczywiście moja praca – nic więcej do szczęścia mi nie potrzeba

Anna Kwiatkowska

Nauczyciel języka hiszpańskiego

Justyna Krefta

Nauczyciel matematyki

Ukończyłam studia na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego. Moją niesamowitą przygodę ze szkołą zaczęłam już na studiach. Uwielbiam pracę z dziećmi. Możliwości jakie daje mi praca nauczyciela codziennie utwierdza mnie w przekonaniu, że droga zawodowa, którą postanowiłam podążać w życiu, jest drogą przynoszącą mi ogrom radości i satysfakcji. Matematyka kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic, co staram się pokazywać moim uczniom na wspólnych lekcjach. Uwielbiam podróże i książki, nie tylko matematyczne.

dybusc 

Justyna Dybuść

Nauczyciel biologii, przyrody i wychowania do życia w rodzinie

Jestem absolwentką Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Pracując w szkole, jako nauczyciel biologii staram się zarazić uczniów miłością do przyrody i otaczającego nas Świata. Uwielbiam podróżować, szczególnie bliskie mi są nasze polskie góry i Zakopane. Moim hobby jest również muzyka i gotowanie.

MSchielmann

Marta Schielmann

Nauczyciel chemii

Lubię wyzwania stąd moje zamiłowanie do uczenia - siebie i innych.
Ukończyłam Wydział Chemiczny PG uzyskując stopień doktora. W międzyczasie zdobyłam kwalifikacje pedagogiczne, a także pracowałam w firmie biotechnologicznej. Czas na kolejną przygodę w Gimnazjum Lingwista 🙂
Odpoczywam - grając w gry planszowe, czytając kryminały i fantastykę, spacerując z psem i wędrując po górach.

Marta Nowak

Nauczyciel fizyki i matematyki

Jestem absolwentką Politechniki Gdańskiej. I choć ukończyłam studia na Wydziale Chemicznym, to zdobyłam także kwalifikacje do nauczania matematyki, która zawsze była w kręgu moich zainteresowań. Praca w szkole była moim marzeniem z dzieciństwa, które postanowiłam spełnić. I nie żałuję, ponieważ bycie nauczycielem dostarcza mi wiele radości i satysfakcji. Bardzo cenię sobie szczerość, zaangażowanie i otwarty umysł moich Uczniów. Lubię towarzyszyć im w zdobywaniu wiedzy. W wolnej chwili najchętniej rysuję, podróżuję i spędzam czas z bliskimi.

e_wroblewska-300x204

Elżbieta Dobrowolska

Nauczyciel religii i muzyki 

Ukończyłam wyższe studia muzyczne na Akademii Muzycznej w Gdańsku, teologiczne na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, katechetyczne w Międzynarodowym Instytucie Katechetycznym Lumen Vitae w Brukseli. W ramach dodatkowych zajęć prowadzę koło gitarowe i współpracuję z hospicjum, angażując się corocznie w Pola nadziei. Prywatnie, oprócz zainteresowań związanych z przedmiotami, których uczę, jestem miłośniczką gór (chodzę latem i jeżdżę na nartach zimą), lubię popływać kajakiem, i często spędzać czas na łonie natury.

ona

 

Halina Topolska

Nauczyciel techniki

Eliza Szulia

Nauczyciel plastyki

Katarzyna Tamulis

Nauczyciel Multimedia a muzyka

Panią Kasię można spotkać na zajęciach Multimedia a muzyka. Jest to przedmiot przeznaczony dla klas 4-5 w ramach czuwania nad rozwojem artystycznym uczniów, przy korzystaniu z nowoczesnych metod przekazu i utrwalania wiedzy. Pani Kasia jest naszym łącznikiem z Akademią Muzyczną im. S. Moniuszki w Gdańsku, gdzie jest wykładowcą Wydziału IV - Dyrygentury Chóralnej, Muzyki Kościelnej, Edukacji Artystycznej, Rytmiki i Jazzu.

on

Krzysztof Staniszewski

Nauczyciel wychowania fizycznego

Iwona Grabińska-Piekło

Nauczyciel wychowania fizycznego

Absolwentka AwfiS, instruktor wielu form ruchu (m. in. Pilates, aqua aerobic) ale przede wszystkim nauczyciel wychowania fizycznego. Pasjonuje mnie wszelka aktywność ruchowa. Biegam, jeżdżę na rowerze, uprawiam Nordick Walking i turystykę aktywną (również z dziećmi). Balans i równowaga - pilatesowa filozofia ćwiczeń definiuje moją osobę.

Anna Cytawa

Nauczyciel wspomagający

Z wykształcenia jestem pedagogiem i psychologiem. Skończyłam studia podyplomowe na kierunkach Pedagogika Specjalna i Stosowana Analiza Zachowania na WSPS (terapeuta behawioralny w trakcie certyfikacji) . W szkole pracuje jako nauczyciel wspomagający. Poza szkołą prowadzę indywidualną terapię dzieci z różnego rodzaju nieprawidłowościami rozwojowymi i oferuję wsparcie psychologiczne rodzicom. Obserwacja postępów i rozwoju moich podopiecznych, to jedna z najfajniejszych rzeczy, w których uczestniczę.

PEDAGOG SZKOLNY

b_michalczyk-300x224

Bogumiła Michalczyk

 

Uważam, że w życiu najważniejsi są ludzie, których los stawia nam na drodze.  To oni weryfikują wartość naszego człowieczeństwa. Wśród powierzonych mi zadań, najbardziej cenię udzielanie pomocy w kryzysie, wspieranie i ułatwianie życia tym,którzy znaleźli się w trudnym położeniu.  Poza działalnością zawodową, moją pasją jest czytanie książek biograficznych. Kiedy życie napisało unikalny scenariusz, znalazł się także czas, aby nadać prawdziwym historiom literacką formę – tak powstała moja pierwsza powieść „Potykając się o złudzenia”.  Lubię dzielić się swoim przemyśleniami, dlatego prowadzę bloga.  Moim wielkim hobby jest malowanie pejzaży olejami na płótnie i martwej  natury farbami akrylowymi. Preferuję umiarkowanie aktywny styl życia: spacery,podróże,pilates i nord  walking. Moje motto życiowe: w każdej sytuacji życiowej warto mieć wyjście awaryjne