Zadzwoń: 58 303 30 30 - Napisz: splingwista@oswiatalingwista.eu

 

 

 

Grono Pedagogiczne

Gdańskiej Szkoły Podstawowej "Lingwista" im. Hymnu Narodowego

 

DYREKTOR SZKOŁY

m_stepniak

Małgorzata Stępniak

Nauczyciel chemii

 

 

Pomimo tego, iż jestem chemikiem, w życiu codziennym unikam „gwałtownych reakcji”. Cenię  pogodę ducha, radość życia i życzliwość. Kocham dzieci i wszelkie  żywe stworzenia, a na świat, czasem pomimo wszystko, patrzę  z optymizmem. Lubię odpoczywać w ruchu, na pieszych wycieczkach i leśnych spacerach z psem lub w bezruchu z książką w ręku.

WICEDYREKTOR SZKOŁY

IMG_2796

Monika Białas

Nauczyciel geografii

 

 

 

Geograf, miłośniczka przyrody, prowadząca zajęcia Szkolnego Koła Turystycznego. Uważam, że szkoła to nie tylko nauka, ale i zabawa, co staram się pokazać w działaniach Samorządu Szkolnego, którego jestem opiekunem. Prywatnie lubię sport, głównie jeździć na nartach, rolkach i rowerze. Uważam, że moim największym sukcesem  w nauczaniu są słowa uczniów, którzy twierdzą, że wzbudziłam ich zainteresowanie przedmiotem.

NAUCZYCIELE

Agnieszka Krzywicka

Nauczyciel języka polskiego

Ukończyłam filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. Lubię pracę z młodzieżą, ponieważ dzięki niej świat ma więcej barw i odcieni. Dodatkowym atutem tego zajęcia jest to, że choć jestem nauczycielem, często to ja uczę się od moich uczniów. Jestem dzięki temu coraz mądrzejsza;)

Moje zainteresowania: wprost uwielbiam czytać, mogłabym siedzieć i pochłaniać kolejne książki od E.M. Remarqua przez H. Murakamiego po G.R.R. Martina w nieskończoność. Moją pasją są gry planszowe i karciane, a wśród nich ukochane krasnoludy z Summoner Wars. Kocham podróże; gdybym miała lampę Alladyna, to pierwszym moim życzeniem byłaby możliwość zwiedzenia całego świata.

 Monika Siuda

Nauczyciel języka polskiego, wychowawca świetlicy 

Świeżo upieczona absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Jednak z dziećmi i młodzieżą pracę zaczęłam już na studiach. Pogłębianie wiedzy o j. polskim i pochłanianie książek zajmuje mi większą część życia, bo "kto czyta książki żyje podwójnie", a dla mnie jedno życie to za mało. 

 

Łukasz Męczykowski

Nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie

 

Ukończyłem studia na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego. Historia to dla mnie przede wszystkim źródło niesamowitych opowieści, którymi lubię dzielić się z uczniami. Poza pracą trochę piszę, pomagam w różnych renowacjach zabytków ruchomych/nieruchomych i szukam śladów historii w terenie. Moją dewizą są słowa Wiktora Suworowa Kluczem do sukcesu historyka jest umiejętność dziwienia się.

kasia_bielicka-1

Katarzyna Bielicka

Nauczyciel języka angielskiego

Nauczyciel dyplomowany języka angielskiego oraz przewodnicząca zespołu językowego. Staram się, aby nauka języka angielskiego była zabawą oraz procesem przynoszącym wiele radości i korzyści. Prywatnie jestem miłośniczką muzyki; w wolnym czasie gram na fortepianie, tańczę, śpiewam. Podróże, inne kultury to moja kolejna pasja, a znajomość języka obcego stanowi klucz do poznania świata. W myśl przysłowia ile języków znasz, tyle razy jesteś człowiekiem, codziennie zachęcam moich uczniów do doskonalenia swoich umiejętności językowych.

 Iwona Dudek

Nauczyciel języka angielskiego

l_rudnicka

Lucyna Rudnicka

Nauczyciel języka angielskiego

 

Jestem absolwentką filologii angielskiej na UG. Języka tego uczę już od ponad dziesięciu lat, na różnych poziomach zaawansowania oraz w rozmaitych grupach wiekowych.

Uważam, że nauka angielskiego może i powinna być przyjemna. Moim zdaniem znajomość języka obcego pomaga nie tylko w pracy czy na wyjeździe za granicą, ale również otwiera na odmienny sposób myślenia i uczy tolerancji.

Alicja Wrzesińska

Nauczyciel języka niemieckiego

Marcin Urbański

Nauczyciel języka niemieckiego

Jestem nauczycielem języka niemieckiego i historii. Studiowałem na Uniwersytecie Gdańskim. Mam cudowną żonę Natalię i dwóch wspaniałych synów. Mieszkają z nami też 2 koty, sporo rybek i 4 egzotyczne ślimaki. Mam wiele zainteresowań i pasji. Jedną z nich, którą właśnie odkrywam, jest pisanie. Udało mi się wydać właśnie książkę Opowieści z Krain Tunawalu. Pracuję nad kolejnymi, a postępy możecie śledzić na moim blogu: marcinurbanski.blogspot.com
P.S. Rozeszła się taka plotka, że jestem tajnym agentem. Niestety nie mogę tego skomentować.

i_szwoch-300x198

Iwona Szwoch

Nauczyciel języka francuskiego

W 100% podpisuję się pod słowami H. Forda ,,Jeżeli myślisz, że potrafisz lub jeżeli myślisz, że nie potrafisz…masz rację…”.
Rodzina, przyjaciele, teatr, sport, podróże i oczywiście moja praca – nic więcej do szczęścia mi nie potrzeba

ona

Karolina Skowerska-Woloszczuk

Nauczyciel języka hiszpańskiego

Patrycja Martin-Castilla

Nauczyciel języka hiszpańskiego

Magister filologii hiszpańskiej. Największą satysfakcję oprócz samej nauki sprawia mi zarażanie pasają do języka hiszpańskiego moich uczniów. Staram się, aby oprócz umiejętności językowych przekazywać pozytywną energię państw hiszpańskojęzycznych. W wolnych chwilach podróżuję, biegam oraz trenuję fitness.

Justyna Lew-Kiedrowska 

Nauczyciel matematyki 

Ukończyłam studia na wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego. Moją niesamowitą przygodę ze szkołą zaczęłam dokładnie rok temu. Uwielbiam pracę z dziećmi.  Możliwości jakie daje mi praca nauczyciela codziennie utwierdza mnie w przekonaniu, że droga zawodowa, którą postanowiłam podążać w życiu, jest drogą właściwą, przynoszącą mi ogrom radości i satysfakcji. 
Matematyka kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic, co staram się pokazywać moim uczniom na wspólnych lekcjach.  W wolnych chwilach lubię sięgać po książki, nie tylko matematyczne.

Rafał Zalewski

Nauczyciel matematyki i informatyki

Chłop z Mazur - do Gdańska zaimportowany wprost z pięknego Giżycka. Dyplom ukończenia studiów kupiłem na stadionie X-lecia w Warszawie w 2009 roku. Aby uczyć w szkole nauczyłem się prawie całej tabliczki mnożenia i instalowania Windowsa 98. Jestem fanem disco polo, dobrych rapsów oraz horrów klasy B (i niższych). W wolnym od sprawdzania klasówek czasie katuję moje PlayStation, podróżuję lub biegam za piłką.

 

dybusc 

Justyna Dybuść

Nauczyciel biologii, przyrody i wychowania do życia w rodzinie

Jestem absolwentką Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Pracując w szkole, jako nauczyciel biologii staram się zarazić uczniów miłością do przyrody i otaczającego nas Świata. Uwielbiam podróżować, szczególnie bliskie mi są nasze polskie góry i Zakopane. Moim hobby jest również muzyka i gotowanie.

MSchielmann

Marta Schielmann

Nauczyciel chemii, administrator Librusa 

Lubię wyzwania stąd moje zamiłowanie do uczenia - siebie i innych.
Ukończyłam Wydział Chemiczny PG uzyskując stopień doktora. W międzyczasie zdobyłam kwalifikacje pedagogiczne, a także pracowałam w firmie biotechnologicznej. Czas na kolejną przygodę w Gimnazjum Lingwista 🙂
Odpoczywam - grając w gry planszowe, czytając kryminały i fantastykę, spacerując z psem i wędrując po górach.

Izabela Kondratowicz

Nauczyciel fizyki

e_wroblewska-300x204

Elżbieta Dobrowolska

Nauczyciel religii i muzyki 

Ukończyłam wyższe studia muzyczne na Akademii Muzycznej w Gdańsku, teologiczne na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, katechetyczne w Międzynarodowym Instytucie Katechetycznym Lumen Vitae w Brukseli. W ramach dodatkowych zajęć prowadzę koło gitarowe i współpracuję z hospicjum, angażując się corocznie w Pola nadziei. Prywatnie, oprócz zainteresowań związanych z przedmiotami, których uczę, jestem miłośniczką gór (chodzę latem i jeżdżę na nartach zimą), lubię popływać kajakiem, i często spędzać czas na łonie natury.

ona

 

Halina Topolska

Nauczyciel techniki

Eliza Piechnik

Nauczyciel plastyki

Z wykształcenia jestem inżynierem, ale dopiero studia podyplomowe z plastyki  dały mi prawdziwą satysfakcję. Moją pasją jest sztuka, a praca z młodzieżą zawsze była moim marzeniem. Szkoła stwarza możliwość połączenia tych zainteresowań. Pragnę przekazać uczniom wiedzę o tym, co w sztuce ważne i piękne, a jednocześnie uwrażliwić na otaczający nas świat. Wrażliwość jest bowiem cechą silnie rozwiniętą u dzieci, a łatwo ją gdzieś  zgubić  na drodze życia. Pablo Picasso mawiał, że "sztuka zmywa z duszy kurz codzienności" - sprawdzamy to zatem z dziećmi na lekcjach plastyki 🙂

Katarzyna Tamulis  

Nauczyciel Multimedia a muzyka

 

on

Bartosz Szymański

Nauczyciel wychowania fizycznego

Iwona Grabińska-Piekło

Nauczyciel wychowania fizycznego

Absolwentka AwfiS, instruktor wielu form ruchu (m. in. Pilates, aqua aerobic) ale przede wszystkim nauczyciel wychowania fizycznego. Pasjonuje mnie wszelka aktywność ruchowa. Biegam, jeżdżę na rowerze, uprawiam Nordick Walking i turystykę aktywną (również z dziećmi). Balans i równowaga - pilatesowa filozofia ćwiczeń definiuje moją osobę.

ona

Karolina Wójcik 

Nauczyciel wychowania fizycznego

 

Motywacja jest tym, co pozwala zacząć. Nawyk jest tym, co pozwala Ci wytrwać. 
Mam wielkie szczęście, ponieważ moja praca jest równocześnie moją pasją 🙂 
Prywatnie - jestem zapaloną rowerzystką i co roku staram się uczestniczyć w maratonach rowerowych. 

PEDAGOG SZKOLNY

b_michalczyk-300x224

Bogumiła Michalczyk

 

Uważam, że w życiu najważniejsi są ludzie, których los stawia nam na drodze.  To oni weryfikują wartość naszego człowieczeństwa. Wśród powierzonych mi zadań, najbardziej cenię udzielanie pomocy w kryzysie, wspieranie i ułatwianie życia tym,którzy znaleźli się w trudnym położeniu.  Poza działalnością zawodową, moją pasją jest czytanie książek biograficznych. Kiedy życie napisało unikalny scenariusz, znalazł się także czas, aby nadać prawdziwym historiom literacką formę – tak powstała moja pierwsza powieść „Potykając się o złudzenia”.  Lubię dzielić się swoim przemyśleniami, dlatego prowadzę bloga.  Moim wielkim hobby jest malowanie pejzaży olejami na płótnie i martwej  natury farbami akrylowymi. Preferuję umiarkowanie aktywny styl życia: spacery,podróże,pilates i nord  walking. Moje motto życiowe: w każdej sytuacji życiowej warto mieć wyjście awaryjne

Back to Top

Od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje nowe rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich informacji (nazwa RODO) oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

Informujemy, że:
Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej w formularzach jest „Oświata-Lingwista” Nadbałtyckie Centrum Edukacji Sp. z o.o. z siedzibą przy

ul. Malczewskiego 51 w Gdańsku, kod pocztowy 80-107,
tel.: 58 303 30 30 adres e-mail:info@oswiatalingwista.eu
Administrator Danych wyznaczył Inspektora Danych Osobowych tj. Jakub Szpojda.
Wszelkie kwestie dotyczące danych osobowych można kierować na e-mail: iod@oswiatalingwista.eu,
adres siedziby wskazany w ust. 1)
Celem zbierania danych jest realizacja usług edukacyjno-szkoleniowych, na podstawie wypełnionych formularzy.
Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści danych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, zażądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego: Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji celu. W przypadku niepodania danych nie będzie możliwe przeprowadzenia działań edukacyjno-szkoleniowych.
Przewidywane kategorie odbiorców powyższych danych to pracownicy działu rekrutacji, sekretariatu, w tym kadra pedagogiczna oraz kadra kierownicza.
Dane udostępnione przez Panią/Pana będą podlegały profilowaniu - cele analityczne, w tym profilowanie.*
Administrator danych nie ma zamiaru przekazywać danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.
Dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do zakończenia procesu edukacji, szkolenia i przechowywane przez okres przedawnienie ewentualnych roszczeń.
*Do profilowania wykorzystywane będą min. następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania,
nazwa domeny, identyfikator urządzenia, a także inne podobne informacje.